Сајам стваралаштва сеоских жена у војводини

This post has been archived.

Сајам стваралаштва сеоских жена у војводини

Манифестација  „Сајам стваралаштва сеоских жена у Војводини"  је  одржана у суботу 22. октобра 2022. године у Сомбору у улици Краља Петра I  од 10-15 часова.

Манифестацију је у 11 часова свечано отворио градоначелник Сомбора Антонио Ратковић, а окупљенима се обратила директорка Завода за равноправност полова Станислава Малић-Гостовић и Зденка Митић, представница локалних удружења и активисткиња.

Сајам стваралаштва сеоских жена у Војводини је традиционална манифестација Завода за равноправност полова која се сваке године одржава у другом граду Војводине а поводом обележавања 15. октобра -Међународног дана удружења жена за села.

Град Сомбор је био домаћин тринаесте по реду манифестације која је ове године окупилаоко  190 удружења жена са села са територије целе Војводине. Посетиоци су имали прилику да виде производe из домаће радиности, пресвегарукотворинe, вез,тканице, сувенире, али и да пробају традиционалну војвођанску храну припремљену по старинским рецептима.

Манифестација је има за циљ да промовише жене из руралних подручја Војводине, њихово стваралаштво, потенцијале и предузетнички дух, али и друштвени активизам када је у питању развој и промоција својих локалних заједница.  У том контексту, 8 удружења жена из седам управних округа Војводине представило је у Свечаној сали Градске куће своје примере добре праксе и резултате које су постигле у оквиру својих активности.

У музичком делу програма наступили су Хор ОШ “ Никола Тесла“ Кљајићево и ТА „ Ђувегије“.

Догађај је одржан у организацији града Сомбора и Туристичке организације Сомбора под покровитељством Завода за равноправност полова и Покрајинске владе.

Захваљујемо се волонтерима Црвеног крста Сомбор, КЦ „Лаза Костић“ , ЈП „Паркинг сервис“, ЈКП „ Чистоћа, ЈКП „Зеленило“ , ЈКП „Простор“, преноћишту „Цврчак“, анаконда, СЦ „Соко“, свим медијским кућама и нашим драгим учесницама широм Војводине.