News

Filmski festival Dunavsko-panonske regije "Porodica naroda"

Utorak, 11. septembar
19.30h Otvaranje izložbe “Svetski film na francuskom plakatu” // Foaje NPS
20h Svečano otvaranje festivala i dodela nagrade “Ernest Bošnjak” // Velika scena NPS
20.30h Serija “Koreni”, jedna epizoda // Velika scena NPS
22h EDERLEZI RISING, režija: Lazar Bodroža – Srbija // Velika scena NPS // Glavna selekcija

Sreda, 12. septembar
18h MUTATIO, režija: Nemanja Lekovic - Akademija umetnosti Novi Sad
MOGU SAM, režija: Nikola Polic - FDU Beograd
OTKAZ, režija: Vladislav Velkovski - Akademija umetnosti Novi Sad // Studio 99 // Studentska selekcija
20h COMIC SANS, režija: Nevio Marasović – Hrvatska // Velika scena NPS // Glavna selekcija
21h BRUCO, režija: Antonio D’Alfonso // Sala Kulturnog centra // Selekcija "Kad bi Sombor bio Holivud"
22h BEZBOŽNA OMLADINA, režija: Alain Gsponer – Nemačka // Velika scena NPS // Glavna selekcija

Četvrtak, 13. septembar
18h DŽINDABAJNE, režija: Ray Lawrence // Sala Kulturnog centra // Selekcija "Core Diplomatiqum"
18h BARS, WALLS, režija: Sara Stijović - Fakultet dramskih umjetnosti Cetinje
SAMI, režija: Nikola Vucinic - Fakultet dramskih umjetnosti Cetinje
JADI MLADOG LJUBICA, režija: Zvonimir Grujic - Fakultet dramskih umjetnosti Cetinje // Studio 99 // Studentska selekcija
20h ŽABA, režija: Elmir Jukić – Bosna i Hercegovina // Velika scena NPS // Glavna selekcija
21h BISER BOJANE, režija: Milan Karadžić // Sala Kulturnog centra // Selekcija "Kad bi Sombor bio Holivud"
22h JEDAN DAN, režija: Zsófia Szilágyi – Mađarska // Velika scena NPS // Glavna selekcija

Petak, 14. septembar
18h MAJKINO ZLATO, režija: Irfan Avdić – Akademija scenskih umjetnosti Sarajevo
13+, režija: Nikica Ždunić – Akademija dramske umjetnosti Zagreb // Studio 99 // Studentska selekcija
18h CRNI BALON, režija: Elissa Down // Sala Kulturnog centra // Selekcija "Core Diplomatiqum"
20h GRANICE, KIŠE, režija: Nikola Mijović i Vlastimir Sudar – Bosna i Hercegovina // Velika scena NPS // Glavna selekcija

Subota, 15. septembar
18h CRVENI PAS, režija: Kriv Stenders// Sala Kulturnog centra // Selekcija "Core Diplomatiqum"
20h PORODICA, režija: Constantin Popescu – Rumunija // Velika scena NPS // Glavna selekcija

Karte za Filmski festival Dunavsko-panonske regije "Porodica naroda" možete kupiti i podići na biletnici Narodnog pozorišta Sombor. Karte za filmove u Glavnoj selekciji se naplaćuju, dok su za sve ostale filmove i programe karte besplatne.
Do kraja tekuće nedelje, biletarnica radi od 18 do 20 sati.